Travianda en iyi savunma nasıl yapılabilir

Travian oyunun vazgeçilmezi hammadde için saldırılardır.

Hiç kimse hammadde kaynağı olan bir köye mancınıkla girmek istemez. ve her gün hammaddesini o köyden toplamak ister..

En iyi savunma nasıl olur?

1. hedef sığınak seviyesini yükseltmek. En az bir tane sığınağı 10'uncu seviyeye getirmeli.. Ortalama 10. seviyede 3 tane sığınak işlerin görülmesi için yeterli olabilir..

2. hedef gelen düşman birliğine caydırıcı olması için çit ya da surların seviyesini yükseltmek. olabildiğince yükselttiğiniz taktirde her saldırıda asker kaybettiği için bir süre sonra hammdde avcılığı bitecektir. ya da mancınıkla çitleri yıkma operasyonu başlıyacaktır

3. hedef köşk ya da saray seviyesini yüksek tutmak

Saldırılarda eğer işin içine mancınık girmedi ise hiç bir zaman askerle korumaya girilmemeli. hatta cok fazla saldırı alınıyorsa asker üretim yerime savunma hattı genişletilerek saldırıların durması için çaba sarf edilir..

4. hedef ise iyi bir birlik bulmaktır. Saldırı yapan kişinin birliğine girilebileceği gibi seni saldıranlara karşı caydırıcı etken olabilecek bir birlikte olabilir.. Birlik seçerken bölgende olmaları vs. gibi kriterlere dikkat etmeli diğer taraftan da yağmalama alanını sıfırlatacak bir birlik olmamalıdır.. Ne seni yalnız bırakacak kadar uzak, ne de senin yağmalama alanını yok edecek kadar yakın olmalıdır.. denge sağlam olmalı..

Eğer mancınık vs işe girdi ise askeri savunma yöntemlerine geçilmeli.

Eğer kaliteli bir askeri savunma birliğin yoksa, saldırılarda mancınık sözkonusu ise belli oranda hammadde haraç vererek dengeler sağlanmaya ve zaman kazanmaya sağlanabilir..

Düşman cok iyi incelenmeli rakiplerini iyi analiz edilmeli..
  • hayat
  • 11.562