Travian'da hızlı hammadde geliştirme

Travian'da hızlı hammadde geliştirme hilesi istediğinizi biliyoruz. Açıkçası oyun kurallarına uygun böyle bir kestirme yol yok. Ancak size birkaç küçük taktik verebiliriz yine de.

Hızlı hammadde geliştirmek için köyünüzü yeni kurduğunuzda sistemli olarak çalışmanızı tavsiye ederim. Çünkü oyunu sürdürmenizin temel koşulu bol miktarda hammddeye kısa zamanda kavuşmanıza bağlıdır.

Hammaddelerinizi yağmacılardan korumak için bir ordunuz yoksa, mutlaka Sığınak kurmanızı tavsiye ediyorum. Kimileri bu binanın gereksiz olduğunu düşünse de bence hızlı hammadde geliştirmek için öncelikle hammadde alanlarını büyütmek için gerekli olan hammaddeyi elinizde tutmalısınız.

Hızlı hammadde geliştirmek için ilk günlerde online sürenizin çok olması gerekir. Hammadde alanlarının ilk seviyeleri genellikle bir saatten az zamanda geliştirilir. O yüzden deponuzdaki hammaddeyi bitimeden oyundan çıkmamanız gerekir.

Ilk olarak bütün tahıl alanlarını birinci seviyeye çıkarmanızı tavsiye ederim. Böylelikle odun, tuğla, demir alanlarını geliştirdiğinizde köyünüze eklenecek nüfusu daha rahat besleyebilirsiniz.

Tahıl harici hammadde alanları, çok sayıda nüfus getirirler. Eğer tahıl sorununuz varsa, odun, tugla ve demir alanlarının hepsini birden birinci seviyeye getirmeyi tavsiye etmem. Bunun yerine örneğin sadece bir demir alanını önce birinci, sonra ikinci, sonra üçüncü seviyelere getirmenizi tavsiye ederim. Böyllikle, nüfusunuz daha yavaş, hammadde üretimleriniz daha hızlı artar.

Hammadde arttırımı sağlamak için, bir başka tavsiyem de hammaddenin oyundaki birinci önceliğiniz olduğunu unutmamanızdir. Elbette bina ve asker geliştirmek de önemlidir. Ancak saatlik üretimleriniz azken bu ikisine de gerektiği gibi ilgi göstermeniz mümkün değildir.

Ben bunun için, bir bina geliştirmesi yaptığım zaman, bir sonraki bina inşaat emrini vermeden önce mutlaka en az iki hammadde alanı geliştirmem gerektiğini düşünüyorum ve hammdde basmadan bina inşaat emri vermiyorum.

Hızlı hammadde geliştirmek için çeşitli taktikler olsa da, ben bunların hiçbirine inanmıyorum. Çünkü Travian'da herkesin kendine göre bir durumu vardır ve hazır reçeteler geçersizdir. Hızlı hammadde geliştirmek için Romalı, Cermen, Galyalı olmanız fark etmez. Sadece hammaddenin oyundaki her şeyden daha önemli olduğunu unutmayın yeter.
  • hayat
  • 11.324